Rezavý mužíček - Jedovnice 2016

Přelomový 31. ročník !


... není důležité vítězit, ale setkávat se...

 
Výsledky

 


home

 


ročník 1988

 


ročník 2004

 


ročník 2001

 

 


ročník 2010

 


ročník 2011


ročník 2013

 

 


ročník 2014

 


ročník 2015

 


Další fotky jsou uloženy na Facebooku

    
Rezavý mužíček je nejstarším triatlonem u nás na Moravě a letošní 31. ročník byl přelomový. Poprvé jej  organizovala mladá generace. Což vyvolalo řadu otazníků a staříci se těšili, jak v tom budou pořadatelé plavat. Nutno říci, že neplavali, což ale staříky nijak neroztrpčilo, i když jejich příprava na hašení průšvihů se jaksi minula cíle.  Průšvihy se nekonaly a Medard zajišťoval pravidelná chlazení přehřátých závodníků a závodníček, takže stříkačky třeba nebylo.


Pouze Sebestředný, jehož jméno se ani nesmí vyslovit, si usilovně mnul šedivou bradu ve snaze zajistit si alespoň nějaké prvenství.
Nakonec to skončilo vypsáním nové kategorie sebestředných. Současně jmenováním H.Č.* svým domestikem vyloučil  všechny ostatní potenciální konkurenty. Tím si zajistil cenu za první místo,  cenu útěchy za nejpomalejší čas a navíc i prémii za nejstaršího a nejsebestřednějšího účastníka.

* Hajzl Čekatel
 
Z
atím co realizační týmy závodníků nervozně chystaly bicykly a suché trenky, ředitele závodu  již tradičně  závadníkům dopletl hlavy, když  neustále měnil směr závodu. Do toho jemně pršelo, což sice vytvářelo malebné krůpěje v trávě, zato v zatáčkách obávaných sjezdů se tvořila pěkná klouzačka. Rčení, že kdo brzdí, nevyhrává, se ukázalo jako nepříliš spolehlivé.
        

Pak bylo odstartováno a  závodilo se. Fotky z pánské sekce  

        Výsledky jsou tady
Dámská sekce se na rozdíl od loňského roku netřásla zimou a nevyžadovala tedy objímání pod záminkou zahřívání. I tak ale opět neproběhla promenáda po molu v plavkách, což byla velká škoda. Závodilo se však tvrdě - dojezd prvních na kole v rozmezí pár sekundbyl docela ostrý. Všechny nakonec předběhla Romana.Fotky dámské sekce           Výsledky jsou tady


Závod mladých pánů, slečen a drobotiny vůbec byl vyvrcholením celého programu. K vidění byly nejen dramatické souboje ve vodě i na silnici, ale především velké nasazení závodníků, místy připomínající japonské kamikadze. Připočteme-li k tomu ambiciózní rodiče, je s podivem, že netekla krev (nemálo slziček ale vidět bylo). Už start do rybníka musel vyděsit všechny ryby k smrti.
Start se povedl hned napoprvé, všichni vyrazili správným směrem

A jako poslední doběhla EVA

home

mail me