Procházky podzimními loukami

Lago di Garda, říjen 2015

     home         fotky - photo gallery            Zdá se, že výjezdy na Gardu se stávají tradicí. Ostatně je to slunná Itálie, koncem října zde vrcholí barevný podzim a když se k tomu přidá výborné bydlení u Daniely s Luisou, místní víno a v roli hospodyňky obětavá Janinka, nemůže to mít chybu.  A taky nemělo.


Samotné tunely mě tedy moc nenadchly - sice v nich nepršelo tak hustě jako venku, zato kapky byly asi stokrát větší a neomylně se trefovaly za krk, na objektiv či brýle. I samotná  existence tunelů byla značně depresivní. Chudáci vojáci, co je budovali a ještě v nich museli trávit zimu.
Tedy až na drobnosti, jako například déšť, který trval po celý den první. Takže jsme navlékli membrány, Šárka se dokonce vybavila deštníkem, a vyrazili prozkoumat dvaapadesát tunelů, vybudovaných Italy koncem první války. Už cesta autem k nim, i když pořádně klikatá, byla moc pěkná.

Den druhý

Druhý den konečně vypadal, jak se na slunnou Itálii sluší a patří, mohlo se tedy vyrazit na ferratu. Volba padla na sentiero Gerardo Sega. Jednak ji Šárka ještě neabsolvovala, jednak nabízí nejen kaňon a vodopád, ale i podzimní barvy. A tak to také bylo. Tentokrát se nikdo neztratil ani nespadl, jen Zuzanka nechtěla věřit, že polezeme cestou, kterou jsme jí zespodu ukazovali. A mně se trefil kámen rovnou do kolena. Díky, vrhači! A na vrcholudošlo i na vrcholový kompot.


   


  

Večer se stůl opět prohýbal pod výtečnými pokrmy a dobře vychlazenými lahvinkami.
Pozn.: Další fotky od Pavla jsou na Google+ tady: https://goo.gl/photos/sfpGvxYuxwHWT4vz9Den třetí

bývá tradičně krizový a odpočinkový. Vydali jsme se do průsmyku Tremalzo na lago di Ledro s tím, že Přemkova sekce (rozuměj Danuška) si dolů sjede na kolech a naše sekce čili Zuzka a já půjdeme pohodlnou procházkou na Cima Caset a vrátíme se jejich autem. Skvělé počasí slibovalo nádherné výhledy, hlavně na zasněžené Adamelo a Brentu na jedné straně a škálu podzimních barev nad jezerem. A tak také bylo, jen závěrečný sestup k autu, které Přema umístil až dole v údolí, byl poctivou prověrkou našich kolenních a a posléze i dalších kloubů.Startovací pivo a polévka v sedle Tremalzo >>>>A to byla poslední letošní procházka horskými loukami, notně vydařená.

Pak už jen špagety, řízečky, šampáňo, papričky, okurčičky, buchtičky, kafíčko, vínečko a všeho bylo tolik, že snad nezbyl ani čas na večírek. 
Zpáteční cesta se zastávkou v Madonně di C. byla důstojnou tečkou za touto výpravou.
No a pak už jsme uháněli zpět k domovu.
 

Zpět na hlavní stranu        další fotky - photo gallery