Hraní Bosonohy 2008

fotky 

 

 

Velká událost v běhu života naší Republiky: vládní (či spíše státní) kapela vystoupila poprvé před veřejnost. Tentokrát se ovšem nejednalo o lid ani o Náš Lid - bylo to skoro zahraniční turné, chtělo by se říci šňůra. Máte-li jednu dokonalou perlu, nenacpete ji zajisté mezi ostatní, tak i v tomto případě šlo pouze o jediné vystoupení a dost. Šňůra s jednou jedinečnou perlou. Naše kapela není zprofanovaná a nehodlá se podbízet, kvantita přece nic neřeší. Ještě by ji manažeři toužící po zbohatnutí lákali na pohřby. Ne že by to státní kasa nepotřebovala, ale ne takhle.

 

Naše amatérská kapela se představila jako dokonalí profesionálové. Kostýmy pořízené pro tento účel vycházely z rafinované a náročné ideje nedbalé elegance s cílem neukazovat vše, jak to dělají "populární" umělci, ale krásu těla jen naznačovat. Z praktického hlediska je nutno upozornit na skutečnost, že každý kostým měl nenápadnou kapsičku na fotografie hudebníka, určené rozdychtěným neodbytným fanynkám. Ti zbabělejší (nebo sebevědomější?) měli tyto nenápadné kapsičky fotografiemi hodně napěchované.

Repertoár byl vybrán tradičně, neboť zaostalé publikum, které bylo možno v Bosonohách očekávat, by avantgardnější sestavu jen těžko ocenilo. Bylo nutno také opustit dosud charakteristický, výlučně akustický sound a podřídit se diktátu techniky, která díky zvukařům od konkurence sice fungovala, ale víc dobrého se o ní říct nedá. I tak si mohlo pár náročnějších posluchačů vychutnat sóla a variace, které jsou jinak jen zřídka ke slyšení, jestli vůbec. Ale i běžní diváci a náhodní příchozí podlehli kouzlu vyluzovaných melodií a několikrát se stalo, že do tance se dali i lidé vcelku střízliví. Může snad ještě někdo pochybovat, že to byl úspěch, dokonce velký ÚSPĚCH? Ostatně to říkal každý, s nimž jsem to probíral. Ke cti muzikantů je nutno říci, že nezpychli a vědí, co je třeba ještě vylepšit. Basa by si třeba mohla lépe poskládat noty, možná si trochu připomenout číslice. Do budoucna se tedy máme na co těšit.

Bonus: Přestože pořizování podloudných nahrávek bylo zakázáno, jedné nejmenované osobě se podařilo  díky své nenápadné postavě takový záznam zachytit, byť jeho kvalita není valná. Posuďte tedy sami, kam až hoši pokročili   (stačí poklepat na některou z následujících ikon)

                                                 

 

home 

   fotky