home

První, zato již tradiční bál byl tentokrát v dělňáku v Julcu a hned je třeba říci, že se vydařil. Hostů bylo habaděj, do sálu se ani nevešli. Akustika byla tentokrát mnohem lepší  a tak se kapela nemohla vymlouvat na špatné dráty. Ostatně to nebylo ani potřeba, kazy ani vrzy se nekonaly v míře větší než malé.

Nedostatky se ovšem našly. Citelná byla neúčast Růži (prý kvůli nějaké babě, což je dvakrát neomluvitelné), čímž se stalo, že nikdo neměl čisté boty. A to nemluvím o zklamání přítomných paní a panen, i když to by nebylo tak zlé. Ovšem důsledkum byla i absence kvalitní dvéřovky, sponzorované ze (takhle pouze imaginárních) zisků Čističe. Proto se mohla občerstvovat jenom kapela - díky bohu prostředky byly omezené a všichni úspěšně dohráli v uspokojivé kondici.

Další chyby padají na vrub kapely - jak si bystrý kritik všiml, několik kousků končilo místo požadaovaného "ta-TA" pouze "ta".  Zde je nutno podotknout, že ta část publika, která kapelu sledovala a zlomyslně čekala na klopýtnutí, byla dost zklamaná. Vyskytly se sice jisté přehmaty a intonační nepřesnosti, nicméně nikdy nepřesáhly malou kvartu a ani nástupy se nelišily o více než dva takty. To mohu odpovědně prohlásit, protože  jsem se hudbě pár let věnoval - neúspěšně, jak jste správně předpokládali.

I já se musím kriticky mrskat, neboť na koni jsem nepřijel , počasí nepřálo - to není výmluva, ale důsledek globálního oteplování. To je fakt, ať už V.K. tvrdí co chce i s Hájkem, a tak bohužel Přema stloukal úvaziště pro koníky dost zbytečně. Ale snaha se cení, třeba se bude další roky hodit.

 

          
Za zmínku stojí především nadšení juniorské sekce při své produkci. Zdá se, že ani pokročilý věk některých členů jim nevadil ve snaze ukázat seniorům, jak to má vypadat, tedy znít. Také další hosté  - dřívější  Poutníci- byli bezvadní. A Přema, který hrál s nimi, dohlížel na to, aby to snad  nevypadalo, že hrají lépe než naši hoši.

Ale aby té chvály nebylo moc, ještě jeden nedostatek se vyskytl: Dvořáček na závěr byl sice úchvatnou třešničkou na dortu, včetně samovolných baletních kreací, nicméně paánové, už to není ono. Už to nějak moc dobře umíte, a tak již vaše hra postrádá ty překrásné prvky hledání a bloudění. Jestli budete pokračovat na cestě k preciznosti tímto tempem, pánové, tak je na čase hledat nějaký nový opus, v němž byste opět vynikli neopakovatelným způsobem.

Jo, a další fotky najdete tady. Tentokrát je málo fotek ze sálu, neb tam bylo proklatě málo světla a při tanečním víření  jste se mi povětšinou rozmázli a blýskat o červený strop rozhodně nešlo. Napřesrok nashle!

 

  všechny fotky

 


home

mail me