Moravian Open Curling Mixed

Brno 2007

   fotky jsou tady    

 

Prvním překvapením pro mě, coby diváka povýtce jen televizního, bylo, že se kameny šoupají na délku kluziště, a ne napříč, jak jsem se doposud domníval. Teda je to fakt daleko.

Druhým překvapením bylo, jaký strašný kravál curléři (či jak se jim vlastně říká) při šoupání dělají. Jako by kámen mohl zahnout , jestliže se na něj pořádně zařve. Naše týmy hulákaly jen docela maličko, asi musí ještě více trénovat. Zato měly jiné přednosti, např. nejhezčí nohy ze všech. Soudím tak z toho, že jako jediní se je neostýchali ukazovat pod slušivými sukénkami. Jejich soupeře to evidentně rozptylovalo.

Do třetice mě překvapilo, že tato kratochvíle může být docela dramatická. Nečekal jsem sice žádné krvavé fauly, ale něco jako kuželky: prostě se to odhází, a kdo toho naháže víc, vyhraje. Místo toho zápas připomínal spíše poziční válku a s každým hodem se situace měnila.

A jestli si myslíte, že prozradím, jak to dopadlo, tak neprozradím, neboť nevím. Ale jak vidno, tak špatně jim to zase nešlo. Dobré to bylo.

home

 

fotky