Svinov a Studénka

říjen 2014

     home Zpět na hlavní stranu        fotky - Drakenky       fotky - Drakeni


Draken x Svinov
Krásné podzimní počasí o víkendu  bohužel nepřilákalo dostatek fandů, kolik by by ligová soutěž zasloužila. Dámám to ani tolik nevadilo, ale páni by větší podporu potřebovali jako sůl.

Holky hrály proti Svinovu, krásně začaly a pak dvacet minut nedaly branku. Obrana to také neměla lehké - proti přerostlým útočnicím vypadala chvílemi poněkud křehce.  Když navíc útok začal ztrácet míče, nevypadala situace nijak růžově. Naštěstí obrana přitvrdila, zrychlila a uhrávala si svoje.  Do šaten se  šlo s přijatelným stavem
6 : 7, na to trápení v útoku docela dobrým.

Netuším, co zaznělo v šatně o poločase, ale útok konečně začal hrát, co umí. Než soupeřky stačily něco vymyslet na blondýnky, nastoupily brunetky a skóre utěšeně rostlo. Tahle možnost rychlých střídání zápas rozhodla - a také zoufale chybí mužskému týmu. Konečný výsledek byl  příjemnou náplastí na  váhavý první poločas.

Ne každou zeď lze hlavou prorazit


Blonďatý útok - o co menší, o to rychlejší

Další fotky z utkání jsou tady


Draken x Studénka

Důležitý zápas, Draken potřebuje body jako sůl. Zasvěcený popis naleznete zde. První poločas byl divný: Draken jej vyhrál. Přitom obrana byla oslabená o Botu, takže opět byla proti vzrostlým útočníkům v nevýhodě. A útok Drakenu často končil na brankáři či tyči, tedy pokud dřív neztratil balon chybnou přihrávkou. Naštěstí kazit dokázali i soupeřovi útočníci, kterým navíc dost vadil náš brankář.

Druhý poločas byl skoro stejný, jen soupeř dělal o něco méně chyb a jeho útočníci se dokázali silou prodírat přes obranu. Drakeni neměli koho střídat v útoku, což byl zásadní rozdíl proti předešlému zápasu holek - když to nešlo jedné trojce, šla další a první se mohla otřepat. Navíc robustní obrana nutila útok ke zrychlení hry a tím také k riskantnějším přihrávkám, obtížnější střelbě z úhlů a četnějším kiksům.
     
     

Jak ukazuje vývoj skore, ani Studénka nepředváděla nic světoborného proti urputné obraně Drakenu a naděje na body byla skoro do posledních minut velmi reálná. Těsně v závěru se však soupeř utrhl a bylo vymalováno. Škoda, stačilo trochu méně smůly, třeba i vydatnější kotel diváků ...

David vs Goliáš

Brankář byl opět oporou 

Tom dostával naloženo jako obvykle
Taneční vložky na brankovišti toleroval
soupeř jen zcela vyjímečně  
<<<<<<<

    home Zpět na hlavní stranu        fotky - Drakenky       fotky - Drakeni