Ministerstvo promyšlených informací opět informuje:

Také Jarda se dožil šedesáti ve zdraví !

 

       Zpět na hlavní stranu        fotky

Jarda kromě toho, že  je inženýr a uznávaný expert v řadě oborů rozprostírajících se od lámání (chleba, oceli i rekordů v počtu objednaných veselých tácků), přes chemii organickou (čti kvasnou) i destruktivní čili korozní až k postmoderní estetice barevné harmonie lihových nápojů, je také první ministr republiky Vesele, který má svoji ochranku.

       

Malá poznámka pod čarou, i když pod čarou není:  Také Přema se dožil  krásných pětapadesáti, k čemuž mu bylo
gratulováno. Přestože se snažil svojí nadlimitní postavou hlavního oslavence zastínit, pět let zkušeností navíc se prosadilo.

 

Zde je krátká zpráva z oslav: Oslavy šedesátin výše zmíněného se vydařily!

 

 

Pro ty, kteří se oslav neúčastnili (třikrát hanba, to se neomlouvá) a také pro ty, co už si tolik nepamatují, ještě pár detailů.

Prvním překvapením bylo, že pan ministr, ač mistr bojových umění, si zřejmě na stará kolena už tak nevěří a nechává se doprovázet ochrankou. Vyvolává to řadu otázek, pohříchu dosud nezodpovězených. Bojí se snad něčeho? Nebo snad někoho? Co provedl, že se má čeho bát? Nebo je to jen stařecký stihomam? A nebudou i ostatní ministři požadovat ochranku? To by mohl být konec republiky Vesele, protože jak se ukázalo, ministrova ochranka sice moc nejedla, ale o to více vypila. A musím žalovat: chodila výhradně na dámské toalety - to sice ještě nemusí nic znamenat, ale že si z veselých tácků výbírala všechno možné, jen černý fernet ne, to už na pováženou tedy je. A další problém - nebude teď ctihodný president požadovat hradní (tedy spíše domovní) stráž? Jen uvažte všechny ty skandály, které by z toho mohly pojít, no!

 

Ale nemylte se,  taková ochranka je užitečná věc. Tak na příklad si s ní můžete zatančit - u zakuklence se pohlaví až tak moc nerozlišuje, ba někdy ani nepozná. Také si od ochranky můžete vypůjčit šavli, když máte žízeň nebo chcete předvést pěkný výtrysk.

Nelze zapomenout na umělecké vložky pěvecké i instrumentální. Program byl striktně dodržován: po každém bodu následoval nekompromisně veselý tácek, jak bylo ostatně předem vyhrožováno. Kupodivu to dobře dopadlo, ochranka nakonec nemusela zasahovat, a to ani v době, kdy by ještě byla schopna a mohla. Pak už to bylo jedno, jen oslavenec vypadal na svůj věk podivně svěže.

A nakonec něco pro osvěžení paměti.
 

   Jarda - vedoucí vrtné soupravy

 

Jarda dobývá velehoru

 

Jarda - filmová star s potenciálem dosud nevyužitým

 

Jarda dokazuje na vlastní kůži, že v mrazu se vše smršťuje 

 

  Jarda  - náčelník Maorů

 

Jarda pozorně sleduje výsledky kvasného procesu 

 

  Jarda předvádí horolezcům zásadu tří bodů

 

Jarda - plastický chirurg 

 

 

Na závěr záhada. Jak mohli pan Jelínek, potažmo paní Jelínková, když křtili malého Jaromíra, v roce 1949 něco vědět o českém velikánovi Járovi C. ?

        Zpět na hlavní stranu        fotky