Zpět na hlavní stranu obsah               fotky - start              napsáno s laskavým svolením ministerstva pro promyšlené informace Republiky Vesele


Strach ze stáří vede k pařbám

dočetl jsem se tuhle v novinách. Jako obvykle to  prý vyzkoumali vědci. Ani to zkoumat nemuseli, tady se splést nešlo . Záminkou k pařbě může být doslova cokoliv, takže strach ze stáří určitě taky. Dokonce se mi zdá, že stejně  jako mávnutí motýlího křídla u Amazonky může (prý) vést k cyklonu na Floridě, k pěkné pařbě může (zcela určitě) dojít při pouhém pocitu, že někdo by něčím mávat i jen mohl. 

Kdo by si myslel, že jen tak - jako obvykle - plkám, škaredě by se mýlil. Vím, že vědec každé tvrzení musí podložit spolehlivým důkazem nebo ověřeným případem. Ale ten tu přece je: pan Josef mrkl letmo do občanky a ani nemusel ničím mávat, hned bylo zřejmé, že na obzoru se formuje pěkná pařba. Anebo jinak - byla tu další oslava šedesátých narozenin, tentokrát našeho drahého mistra a ministra pana Pepy, řečeného Kraťase.

Ale abych to nenatahoval:  hostů bylo požehnaně, obsluha profesionální, řízečky vypečené, zákusky drobné a mnohé, pivo nošeno pohotově a k tomu hrály dvě kapely. Ale to všechno by ke zdárné oslavě nestačilo, kdyby nebylo usměvavého hostitele a dobře naložené hostitelky Maruny, které úsměv neztuhl ani při tradičním závěrečném Pepově zvolání "to jsme se zase pěkně navalili!"

Lehce jsme se tak dostali k obligátní třešničce na dortu, nutností každé oslavy, na niž se pak vzpomíná. Tentokrát to nebyly spoře oděné tanečnice, ani Přema  nepředváděl v růžovém trikotu umírajícího plameňáka a dokonce ani pobřežní hlídka s pytlíky plážového písku neukazovala své vnady. Byl jí (totiž tou třešničkou) vinný lístek,  či spíše to, co avizoval. No mrzelo mě moc, že už nesnesu, co všechno bych si chtěl  vychutnat. Kdo zná Pepu a jeho posedlost dobrým vínem, ví o čem mluvím.

A tak se dostáváme zpět k začátku. Pařit kvůli strachu ze stáří, to může napadnout jen nezkušené mládežníky. Vždyť platí "the older you get, the better it gets*" a Pepa  toho byl na své oslavě chodicím důkazem (a  mimochodem, jeho vína taky).

* čím jste starší, tím je všechno lepší
** pokud máte pocit, že se o žádné, natož promyšlené informace nejde, tak se napřed raději pěkně zamyslete (i nad sebou můžete, ale riskujete hodně!) a pak se mrkněte na fotky. Taky tam toho moc nenajdete, ale když se pořádně podíváte, ta dobrá nálada při troše snahy vidět je.

 


Zpět na hlavní stranu obsah               fotky - start              


A takhle to dopadne, když se to s pařením přežene. Neudržíte ani myšlenku, ani rovnováhu,
ani přehled a dokonce ani pozornost číšníka.