home

Ještě  ráno to vypadalo, že letošní Sudoval bude další obětí deštivého počasí. Můj barometr trpělivě hlásil bouřky a liják. Přemýšlel jsem, jaké to  bude hrát v zátékajícím stanu publiku houfně utíkajícímu do tepla, a raději se rovnou vybavil nepromokavou bundou a čepicí. Ještě v poledne to vypadalo chmurně, ale zřejmě někdo dešti a větru pěkně poprosil, takže déšť zmizel a větřík protáhl oblohu do italských tónů.

 

První převapení pro mne - laika bylo, že sudy se válejí do kopce prázdné.  I tak to ale byl pěkný fofr. Navíc některé sudy byly poněkud trucovité a rovně se valit prostě nechtěly, možná ještě tak dolů, nahoru ani za nic. Závody družstev byly vítaným zpestřením, stejně jako Rudliáda.

 

 

Ovšem to nejlepší mělo teprve přijít. Po vyhlášení všech vítězů, které se notně protáhlo, protože vyhrál skoro každý, a vystoupení siláka imitujícího Frantu Kocourka byl dán pokyn místnímu dělostřelci k nabití kanónu, aby slavnostně přivítal Veselé E. Dělostřelec nabil do kanónu volební programy opozice a ohlušující ranou  zahájil produkci známé skupiny. Veselé E si brilantně poradilo s absencí Jiřouška, ochutnávajícího vína na Hawaii. Nová pěnice zvedla sound kapely o notný kus, a to je teprve začátek. Nejenže se tentokrát podařilo sladit rozumně aparaturu, ale nekonaly se ani obvyklé vrzy a kazy. Kritik se bude muset  hlouběji zamyslet, kde najít další zlepšení, už nebude stačit to jeho ta-ta.

 


Fotky sólistů,


sekce družstev,


rúdliáááda


... a zlatý hřeb večera

  všechny fotky

 


home

mail me