Zpět na hlavní stranu obsah               fotky - start              napsáno s laskavým svolením ministerstva pro promyšlené informace Republiky Vesele                 pouze pro Vénu Zpět na hlavní stranu


Vánoční výlet v roce 2009,
památném prvním countrybálem, velkým úspěchem ve Slavíku a jinými významnými událostmi
v životě, vesmíru a vůbec

 

 

  Letošní vánoční výlet pokračoval v tradici objevování rozhleden. Čebínka patří k těm ošklivějším, zato vysokým a věřím, že výhled odtud může být zážitkem - kdyby ovšem bylo kloudné počasí a ne bohovská zima (jak už to před Vánoci bývá).

  Už začátek byl nešťastný až tragický - nemohl jsem najít sluníčko, které jsem si doma pečlivě nabalil do batohu (jak se pak ukázalo, do jiného ). Jarda na tom byl jen o málo lépe, ten cestou ztratil ochranku.

  Když jsem musel zaplatit jízdenku z Modřic, i když jsem jel z Brna, chtělo se mi málem plakat, jak mi to připadalo nespravedlivé. Nakonec pomohla jen vhodná medikace, přestože ve značných dávkách.

  Ale to nejhorší mělo ještě přijít. Ministryně a správkyně polibků vyhlásila přísnou karanténu kvůli nějakému vepřovému. To jsem teda nečekal, že to někdo bude dodržovat, to tedy ne!

   

  Na rozhledně se kupodivu nikdo nerozhlížel, leda tak po něčem k pití. Moudrý president nás před svým projevem vyslal nahoru pěkně vymrznout.

   

  Jarda zamyšlený v obavách o osud ubohé ochranky, kterou zanechal ve voze elektrické dráhy číslo jedna bez prostředků. Či snad že by se ještě nevzpamatoval z osočování za nesplnění vytčeného cíle v přeskočení Evy a Vaška a s obavami hledí vstříc možné popravě? Co když mu pan president bude místo pochvaly vytýkat - to by nebylo dobré!   I když - možná je mu jen kurevská zima a dobře vychlazené šampaňské ještě nerozehřálo jeho ministerské závity.

     
    Pak už došlo na dlouho očekávaný projev našeho pana Presidenta.  President začal zostra, káral i chválil  ministry, pozorně naslouchající občany i zamlklý Lid. Ani královna tentokrát narušila.

Pochválil i sebe >>>>>

     

PP jmenoval Janinku novou ministryní, což byla fatální chyba, to měl udělat pěkně až na konec. Janinka okamžitě převzala iniciativu, odborně bouchla několik bublinkových pochoutek, zaujala občany i Lid a odsunula presidenta na druhou kolej. Proti jejím bublinkám by i Jan Zlatoústý moc šancí neměl. Nakonec lid hlučel a někteří se projevu i smáli (mám je poznamenané, pene presidente).

     

Po projevu, jež byl zásluhou Vény zachován budoucím generacím, došlo konečně na dárečky. A nebylo jich málo a nebyly ledajaké. Kdo se nezúčastnil, může jen litovat - ale zase zbylo více na nás hamouny.

     
Ti hbitější a méně vymrzlí dárečky rovnou konzumovali. Akorát mi není jasné, kdo za mě vylízal mé lízatko?

     
 

Pak se ještě zaspívalo a zahrálo chudinkám zviřátkům a mazalo se do tepla hospůdky.

 
     

   Volba příliš krátké trasy se ukázala jako druhá chyba téměř strategická - žádné z dětí se neunavilo natolik, aby nemohlo pobíhat po sále a neustále zaměstnávat přítomné babičky. Kapele to ale nevadilo a ani ostatním na parketu. Dokonce se našla i zatoulaná ochranka! 

 
     
 
     

 

 

 

    Epilog

Já jsem si poctivě dárky rozbalil až doma a taky jsem všechny hned pěkně spapal, co kdyby se objevil někdo rychlejší, že. Výsledek se dostavil záhy. Viníkem je ovšem hlavně Věrka, tedy ŠM, a dobře ví proč. A taky nemůžu nikde najít ty kuličky do vany.

 

 

Zpět na hlavní stranu obsah               fotky - start