Ministerstvo promyšlených informací informuje:

Rozlučte se sněhem!

Ale pozor! Tentokrát to není tím, že by se ukázalo, že náš president VK jaksi nemá pravdu a globální oteplování není
nesmysl,
jak jsme si na vlastní kůži ověřili až do morku kostí v Jizerkách, ale protože už je tu
jaro a pozdravit je slušnost

 fotky - start         Zpět na hlavní stranu        fotky - přehled

           

Lanškrounští turisté se mohou chlubit skvělým vychováním. (No ono je možná lépe se nechlubit, protože dobré vychování, to  je kurevský handicap. Ale oni už jsou takoví.) Nejen, že zdraví, když na kopci nebo v hospodě potkají pocestného. Oni se zdraví i s přírodou. Ovšem zvířátka jsou za dne velmi plachá, v noci se zase bojí oni, nezbývá jim tedy, než se bavit s květenou, kamenivem a ostatními živly. Ne, nemám na mysli poroučení větru dešti. Jsou přece slušně vychovaní. Tuhle je třeba napadlo, že by bylo dobré rozloučit se se sněhem, když po něm celou zimu rajtovali. Jak na potvoru už v Lanškrouně žádný nebyl, tož se muselo do hor. Slušnost je holt slušnost.

 

Nemyslete si, že loučení se sněhem vypadá, jako když se Jan Ámos loučil s vlastí. Zasmušilost neměla místo, i když odění bylo u některým podobné, ba ještě legračnější. Lyžaři, které naše squadra míjela, někdy kulili oči jako tenisáky, někteří dokonce upadli s otevřenou pusou do čerstvého, přestože mokrého, prašanu, který při této příležitosti napadl v míře vrchovaté a úspěšně potlačoval všechny snahy o dobrou mázu. Teprve po poledni bylo možno přistoupit od rumu a nadávek ke klistrům. Výrazné zrychlení kroku bylo kompenzováno prodloužením zastávek a konzumací muničního skladu, který na sobě vezla Danuška, MOÚ. S konzumací měl potíže překvapivě Růža. Močopudné bublinkové víno se nějak nesrovnávalo s jeho kostýmem, vybaveným jediným zipem, a to na zádech. No, po dojezdu sjezdovkou byl sice zip stále na svém místě, ale otvorů v Růžově kostýmu výrazně přibylo.

 

S pozdravem         lyž si řiď!        všechny zdraví královna Lada*)

 

 

* Nevím, proč mi všichni říkají princezno, když jsem si vzala toho debila Radovana, co umí akorát jen furt zpívat, moji zlatou hvězdu dávno prohrál v automatech a jeho poddaní jsou celodenním jásáním velmi znaveni a do práce se jim nechce. Měla jsem si vzít toho Kazisvěta nevímkolikátého, ten sice taky rozumu moc nepobral, ale zabral všechna okolní království a on i jeho stará jsou teď v balíku.

 

 fotky - start         Zpět na hlavní stranu        fotky - přehled