Lago di Garda (2004)


jenom fotky         den první           den druhý          den třetí          den čtvrtý         2003


 

Snídani jsme si dali opět na terase pod palmou s výhledem na Cima Capi, náš dnešní cíl. Den byl krásný, tragické předpovědi naší paní domácí opět zjevně nefungovaly.

Ráno nás Jitka překvapila svým úmyslem odjet zpět do Insbrucku a zapojit se zase do pracovního procesu. Zda se na tom podepsalo to děsně smradlavé lano z Přemova kufru, se nám zjistit nepodařilo.

Denní plán obsahoval klasickou ferratu na Cima Capi a jako zákusek Monte Rocco. Přema byl Jitčinou absencí zjevně zaskočen a zcela vyšinut, takže jsme na cestě do Biacesy, kde byl už nejméně desetkrát, třikrát zakufrovali.

Výstup na Cima Capi proběhl bez potíží. Nádherné výhledy na jezero v kontrastu s šíleností zákopů a kaveren. Na vrcholu jsme provedli Růžou zápis do vrcholové knihy. Růže se inspiroval tím, co bylo po ruce - rumem. Škoda pro Italy, že neumějí česky, přišli o hodně. Konzumace rumu v této zemi by rozhodně vzrostla.

Po sestupu k bivaku Santo Giovanni, u něhož jsme se naobědvali, jsme se vydali ještě na Monte Rocco. S čelovkami jsme prolezli hlavní tunel a prozkoumali střelecké úhly na Biacesu. Dolu jsme sestupovali s nastávajícím večerem a jako minule jsme zastavili u kouzelné zahrádky, v níž opět přibyly další artefakty. Také kozel o kousek dál byl na svém místě stejně jako loni, ale tentokrát se Martina držela zpátky a nehladila ho tak jako před rokem, takže jsme ji i do auta pustili.

Večer malý večírek s vínem, které přivezla Danuška.


pokračování - den čtvrtý           zpět na začátek           home        fotky            mail me