Lago di Garda (2004)


jenom fotky         den první           den druhý          den třetí          den čtvrtý         2003


. Ráno balíme a vyrážíme k domovu. Je mírný opar a blíží se změna počasí. Jedeme do Arca, kde se má podle naší paní domácí konat  něco jako vinobraní a koštování vína.

V Arcu zastavujeme pod dětskou ferratou a Aleš s Růžou, kteří ji jediní ještě nevylezli, vyrážejí . Ještě chvíli koukáme na horolezce ve vedlejší stěně, kteří se snaží vyšplhat nahoru (ještě štěstí, že měli lano, někteří padali relativně hustě), a potom jsme se vydali do města na slíbený košt.

 

Spolehlivost informací paní domácí však stála jako obvykle za zlámanou grešli. O víně či dokonce jeho koštování zde neměli potuchy. Prohlédli jsme  si tedy místní náměstí, zašli na pizzu a při zmrzlině pozorovali místní trávící siestu. Čekání na naše mladé horolezce nám krátil potrhlý turista s vizáží Sherlocka Holmese, který pobíhal po náměstí a všechno snímal na video. Vždy, když zvon odbyl celou, se tak vylekal, že kameru málem upustil.

Poslední atrakcí před definitivním odjezdem mělo být muzeum, věnované bojům za první světové. Ujeli jsme jen dva kilometry, když Přemova audina vypověděla poslušnost. Zastavila se právě u havarovaného bavoráku, přímo před nosem karabinierů. V druhém autě za ním  jsme si v první chvíli mysleli , že bavorák takhle naonduloval Přema. Naštěstí mu jen vypadl čudlík ze spojky, což audina nesla nelibě a odmítla jet dál.  Po krátkém úsilí se ho podařilo vrátit zpět a tak to bylo poslední vzrušení na této výpravě.


 zpět na začátek         home        fotky            mail me